فلزیاب تصویری اصل وفلزیاب تصویری ژاپنی

نشان لاکپشت در گنج یابی

یکشنبه 2 مهر 1396 :: نویسنده : فلزیاب تصویری رضایی

نشان لاکپشت در گنج یابی


گنج های زیر ساروج
 
در زمانهای قدیم كه چیزی به نام بتون وجود نداشت ، برای ساختن جاهای مستحكم از موادی به نام ساروج استفاده می شد. امروزه به اشتباه مردم فكر میكنند كه ساروج برای نگهداری عتیقه بوده است در صورتی كه اینطور نیست.
ساروج برای پل سازی ، ساخت قلعه های محكم ، سد سازی ، و راه برای آب و نگهداری عتیقه و بسیاری از این مواری استفاده می شده است.
 
ساروج انواع مختلف دارد كه محكمترین آن به ترتیب از ساروج سیاه شروع میشود و بعد از آن ساروج سفید و ساروج طوسی و ساروج كرم است. بعضی از ساروجها با موادی بنام سیلكس و بعضی با سرب و مس ذوب شده درست می شدند. اینها استقامت ساروج و محكمی آن را بالا میبرد.
در ساروجهایی كه برای جلوگیری از نفوذ آب ساخته میشد از پشم شتر و موی بز استفاده میشد كه ساروج را برای جلوگیری از نفوذ آب مستحكم میكرد.
تا چند سال پیش شصدو دو نوع ساروج شناخته شده است كه از این تعداد پنجاه و یك نوع آن بدون اموال (زیر خاكی) میباشد و از باقیمانده انواع ساروج همه دارای طلا نمیباشد. در حفاریهای انجام شده اكثرا از سه نوع ساروج بار طلا بیرون آمده است و الباقی دارای نقره و مفرق و اجناس دیگر بوده اند.
كلیه ساروجها از مواد اصلی زیر درست شده اند.
شن و ماسه ، آهك و سفیده تخم مرغ
مواد دیگری هم به انواع ساروج اضافه میشد كه در بالا نام بردیم.
طریقه خرد كردن هركدام از این ساروجها متفاوت است ولی به طور كلی میتوان آنها را خرد كرد و از بین برد. برای مثال یك الماس را فزض كنید كه میخواهید آن را خرد كنید. اگر با پتك هم روی آن بزنید خرد نمیشود ولی اگر بدانید كه ضربه را به كجای الماس وارد كنید به راحتی خرد میشود و به قطعات كوچك تقسیم میشود. ساروج هم مانند همین الماس است ، اگر مواد آن در دسترس نباشد باید بدانید كه از كجا شروع به شكستن آن بكنید تا بهتر نتیجه بگیرید.
برای ساخت مواد جهت خرد كردن ساروج باید نمونه ساروج وجود داشته باشد و مواد برای آن نمونه ساخته شود یا اینكه بدانید ساروج شما از چه نوعی است.
از بین بردن ساروجهایی كه به صورت عمودی میباشد با استفاده از مواد بسیار سخت تر است ولی نشدنی نیست. اول باید دور جایی را كه میخواهیم مواد بریزیم با خمیر گرفته و آن را كاملا آبندی كنیم و بعد از مواد ساروج استفاده كنیم.
حالا كه بحث ساروج را تمام كردیم چند خط هم در مورد سنگ برایتان بگویم.
سنگ را نیز اگر از نقطه ضعیف آن كار كنیم به راحتی شكسته میشود و میتوان سنگهای چند تنی را خرد كرد ولی اگر به پست سنگی خوردید كه هم قطر داشت هم رگه نداشت كه بتوان با قلم و چكش خردش كرد ، باید به روش زیر عمل كنیم.
چند سوراخ در یك امتداد و به فاصله های مشخص در سنگ ایجاد میكنید و در داخل آنها موادی به نام كترا میریزیم (نوع ایرانی آن بهتر از نوع خارجی آن عمل میكند) و بعد با چوب سوراخها را كاملا از نفوذ هوا میپوشانیم و محكم میكنیم. از بست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت بعد كترا در داخل سوراخ حجم میگیرد و باعث ترك خوردن سنگ میشود و سنگ را خرد میكند.
نشان لاکپشت در گنج یابی

http://uupload.ir/files/lspt_85980463445605779491.pnghttp://uupload.ir/files/p62x_32510511725008492227.png

 

http://uupload.ir/files/nw4_35898068265430933699.jpg


09120937685   ش تماس

09198533632   ش تماس

09025346545  ش تلگرام


 

نشان لاک پشت, لاک پشت نزدیک دفینه, لاک پشت نزدیک زیرخاکی, لاک پشت کنار دفینه, رمزگشایی لاک پشت,نشانه ای مرغ وجوجه درگنج یابی

 ، ، ، ، ، ،

برچسب ها: نشان لاک پشت , لاک پشت نزدیک دفینه , لاک پشت نزدیک زیرخاکی , لاک پشت کنار دفینه , رمزگشایی لاک پشت ,
[ بازدید : 81 ]

[ چهارشنبه 24 آبان 1396 ] [ 1:48 ] [ فلاح ]

[ ]

ارسال نظر

نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :